Kávédaráló – mire használható?
Bár sokaknak csupán egy felhasználási mód ugrik be róla, mégis sokkal hasznosabb dologról van szó, mint sokan azt hinnék. Lássunk is 6+1 különböző opciót, hogy mire is használhatod a kávédarálót.
- Porcukor készítése
Ha viszonylag ritkán készítesz otthon süteményt, bizony meglepetésként érhet, ha hirtelen szükség van rá – ráadásul a zacskóban lévő porcukor könnyen csomósodik, így megnehezíti a szitálást. Porcukrot te is készíthetsz magadnak kristálycukorból, csupán meg kell őrölnöd azt a kávédarálóban, és már használhatod is.
Mandulaliszt, zabliszt, tökmagliszt: viszonylag ritkán van rá szükség, ezért nem is érdemes belőle nagy zacskós kiszerelést tárolni otthon, hiszen valószínűleg hamarabb lesz bármilyen baja minthogy elhasználnád. Kisebb mennyiségben érdemes inkább magunknak elkészíteni, hiszen csak bele kell dobni az adott alapanyagot a kávédarálóba, megőrölni, és kész is.
Legyen szó akár dióról, akár manduláról, esetleg mogyoróról, azt is könnyedén le lehet darálni a gép segítségével. Gyorsabb, ráadásul szebb végeredményt is ad, mintha klopfolóval állnánk neki aprítani.
- Saját fűszerkeverék
Bár a boltokban már tömve vannak a polcok az előre elkészített fűszerkeverékekkel, én például mégis inkább itthon állítom ezeket elő magamnak. Az ok egyszerű – így biztosan olyan fűszer kerül bele, amilyet szeretek, és egyedileg változtathatom az arányokat is. Semmi mást nem kell csinálni, mint beledobálni a műanyag tartórészbe a különböző fűszereket, majd ledarálni, végül beletölteni egy csini üvegbe, és élvezni az ízt az ételekben.
Természetesen nem maradhat ki az eredeti felhasználási módja sem, a kávédarálás. Megoszlanak róla a vélemények, de tény, hogy a frissen őrölt kávéból főzött ital sokkal finomabb, ugyanis a boltokban kapható őrölt kávék, amennyiben levegőt kapnak, már elkezdenek veszíteni az ízükből. Érdemes ezért mindig csak akkora mennyiséget frissen ledarálni, amennyit ki is akar főzni az ember, így biztosítható a kellemesen selymes, friss íz minden csésze kávéban.