Szédítő magasság helyett válassza az ideálisat!
A gázliftes magasságállítás fontossága az irodai munka során
A pneumatikus emelőszerkezet, elterjedtebb nevén a gázlift, legfontosabb ergonómiai szerepe, hogy segítségével megtaláljuk azt a magasságot, amely a hosszúra nyúlt munkaórák esetén is a test számára a legelőnyösebb pozíciót teremti meg.
Lóg a lába, lóg a, nincsen semmi dolga… És ha mégis dolgunk van?
Valószínűleg mindenkinek van olyan emléke, amikor egy móló, vagy stég szélén üldögélve lógatja a lábát, miközben figyeli a szitakötők játékos táncát, vagy a lustán úszkáló kacsák tollászkodását. Jó dolog a láblógatás, de az sem űzhető túl hosszú ideig, hiszen jó 1 óra elteltével már érezzük a zsibbadást a lábunkban. Nincs ez másképp egy komfortos irodai székkel sem. Hiába a tökéletesen idomuló háttámla, vagy a kipárnázott, tökéletes szélességű ülés, ha a magasság nem testreszabott, annak bizony kellemetlen következményei lehetnek.
A nem megfelelő magasságba beállított ülőlap esetében két dolog történhet:
- Túl magas ülőlap esetén lábunk lelóg a székről, ezáltal az ülés pereme elnyomhatja a combban futó ereket, ami a kellemetlen zsibbadás mellett hosszútávon visszeres panaszokhoz vezethet.
- A túl alacsony magasságba beállított ülőlap miatt a térdek feljebb kerülnek a csípő vonalához képest, így a combok nyomást gyakorolnak az alhasi tájékra.
Az ideális ülésmagasság, ha a combok vízszintesen helyezkednek el, a talpak teljes felületükkel érik a talajt, miközben az alkarok a könyök magasságba kerülő asztallapon lazán támaszkodhatnak, és a csuklók szabadon mozgathatnak.
Hogyan működik?
A gázliftet működtető kar az ülőlap alatt, jobb oldalon található. Ennek fel- és lehúzásával állíthatjuk be a kívánt magasságot. A jó gázlift ismérve, hogy könnyedén mozog fel és le, állítása közben nem szükséges rángatni, vagy ugrálni rajta.
Találja meg Ön is a megfelelő magasságot a MAYAH „Grace” exkluzív irodai székkel!