Praktikus konyhai eszközök, amik elengedhetetlenek a főzés során
Olvasási idő: 4-5 perc
A praktikus konyhai eszközök nélkülözhetetlenek a hatékony és örömteli konyhai tevékenységekhez.
Korábban a munkaruhákról és védőruházatokról írtunk, amiben többek között a két ruhafajta különbségét és a többi típust is bemutattuk.
Ebben a cikkben a konyhai eszközökről, a főzés szépségéről és a Valentin-napi sütés-főzésről is olvashatsz.
Praktikus konyhai eszközök
Egy konyha hatékonysága és minősége szorosan összefügg a praktikus konyhai eszközök minőségével és funkcióival.
- Minőségi és megfelelően kialakított eszközökkel gyorsabban és hatékonyabban végezhetők el a konyhai feladatok, például vágás, szeletelés vagy aprítás.
- A pontos mennyiségű és méretű összetevők létfontosságúak a receptek sikeréhez. Megfelelő mérőeszközökkel és mérlegekkel pontosan tudjuk adagolni az alapanyagokat.
- A legfontosabb konyhai eszközök közé tartoznak a minőségi kések, serpenyők, lábasok, aprítók, robotgépek és mérőeszközök.
Szempontok, amikre érdemes figyelni
Egy egyszerű mégis nagyszerű főzésnél is vannak folyamatok, amikre érdemes több időt szánni. Mutatjuk mik lehetnek ezek:
Friss alapanyagok
Ahhoz, hogy minőségi ételeket tudjunk készíteni, elengedhetetlen, hogy friss és jó minőségű alapanyagokból dolgozzunk. Legyen szó zöldségekről, húsokról, gyümölcsökről, fűszernövényekről vagy épp, ami szükséges a főzésünkhöz. Mindig minden legyen friss és tápanyagban gazdag.
Főzési módszerek
A főzés során vannak olyan alapvető konyhai készségek, mint a vágás, a szeletelés, az aprítás, amiket érdemes elsajátítani. Fejleszd ezeket a készségeket, hogy könnyebben boldogulj a konyhában.
Ezen kívül tanulj meg különböző főzési módszereket, például sütés, párolás, főzés vagy grillezés. A megfelelő módszer kiválasztása a recept és az alapanyagok függvényében javítja az ételek ízét és textúráját.
Fűszerezés
Az ízek és a fűszerezés kulcsfontosságú szerepet játszik az étel elkészítésében és élvezetében. Bátran kísérletezz különböző fűszernövényekkel, és mindig figyelj arra, hogy az ízek egyensúlyban legyenek.
Ha különféle táplálkozási igényeket kell figyelembe venned (például vegetáriánus. gluténmentes vagy laktózmentes étrend), akkor gondoskodj róla, hogy az ételek ezeket az igényeket kielégítsék.
Hogyan válasszunk edényeket?
A sütő- és főzőedényeket általában több évre, évtizedekre vásároljuk. Vannak, amiket a szülői külön költözés során viszünk magunkkal és vannak edények, amiket hosszú utánajárást követően vásárolunk meg. A következőkben bemutatjuk, hogy mik azok a szempontok, amik alapján érdemes edényeket vásárolni.
Válassz a minőségi anyagok közül, például rozsdamentes acélt, öntöttvasat vagy alumíniumot. Az anyag befolyásolja a hőeloszlást és a serpenyő súlyát is. Érdemes jobb minőséget vásárolni, hiszen ezekben az edényekben az étel is egyenletesebben és gyorsabban készül el.
Válaszd ki a megfelelő méretű serpenyőt az alapján, hogy hány emberre kell főznöd és milyen elkészítendő ételeket szeretnél főzni. Egy nagyobb serpenyő előnyös lehet a sokszemélyes fogásokhoz, míg egy kisebb ideális lehet olyan ételekhez, amikor csak magadnak vagy még egy személynek szeretnél főzni.
Ha könnyebb tisztán tartást szeretnél, választhatsz olyan bevonattal ellátott serpenyőt, ami tapadásmentes. Fontos azonban ügyelni a megfelelő használatra és karbantartásra. Hiszen attól, hogy tapadásmentes bevonattal rendelkezik az edény, még ugyanúgy vigyázni kell rá, mint a hagyományos párjára.
Tapadásmentes bevonat
A tapadásmentes bevonatok általában Polytetrafluoroethylene (PTFE) nevű szintetikus anyagból készülnek, mely egy fluoropolimer. A PTFE több híresen jó márka alatt vált ismertté. Ez az anyag kiváló tapadásmentes tulajdonságokkal rendelkezik, és ellenáll a magas hőmérsékletnek.
A kiválasztott tapadásmentes anyagot rendszerint folyékony formában alkalmazzák az edény belső felületére. Ez lehet permetezés, mártás vagy más speciális technika. A cél az, hogy egy vékony és egyenletes bevonatot alkossanak az edény belsejében.
A bevonat felhordása után, az edényeket különféle hőkezelési eljárásoknak vetik alá. Ez magába foglalja a sütést vagy égetést, amely során az edényeket magas hőmérsékleten melegítik. Ez a folyamat segít a tapadásmentes bevonatok kialakításában és megerősítésében.
Valentin-napi ötlet
Az edényeknél már tudod, hogy milyen típusokból érdemes választani. Most adunk egy igazán ízletes és különleges Valentin-napi vacsora ötletet, ha szeretnél kísérletezni az új edényekben.
Sertésborda mustáros-mézes szószban, párolt zöldségekkel
Hozzávalók:
4 db sertésborda szelet
2 ek. dijoni mustár
2 ek. méz
2 gerezd fokhagyma (finomra aprítva)
Só és bors ízlés szerint
2 ek. olívaolaj
Elkészítés:
A sertésbordákat sózd és borsozd ízlés szerint mindkét oldalukon, majd egy serpenyőben hevítsd fel az olívaolajat közepes hőfokon.
Süsd a sertésbordákat aranybarnára, kb. 3-4 percig mindkét oldalon.
Egy tálban keverd össze a dijoni mustárt, mézet, aprított fokhagymát. Ezzel kend be az elkészült sertésbordákat mindkét oldalukon, majd fedd le, és hagyd pihenni.
Egy másik serpenyőben olvassz fel vajat közepes hőfokon, majd adj hozzá sárgarépát, brokkoli és cukkínit. Párold őket, míg puhák nem lesznek és sózd, borsozd ízlés szerint.
Ha kedvet kaptál az étel elkészítéséhez, szerezd be az OfficeMarket.hu konyhai eszközök kategóriájából a megfelelő edényeket és lepd meg kedvesed!