Az amerikai kávékultúra
A függetlenség szimbóluma
A kávé legalább annyira szerves részét képezi az amerikai kultúrának, mint a farmer, a rock and roll, vagy a függetlenség eszméje, utóbbi az amerikai függetlenségi háború óta elkíséri a nemzetet
Amerikában a kávét jellemzően vizesen, hosszúra és gyengére készítik általában filteres kávéfőzővel, így sokkal nagyobb mennyiségben is fogyasztják. Közkedvelt típus az americano, azaz egy adag espresszó, melyet forró vízzel higítanak és nagy csészében szolgálnak fel.
A gyorséttermekhez hasonló módon kialakított kávézóláncok közkedvelt találkozóhelyek, baráti beszélgetések színterei, ugyanakkor jellemzően sokan látogatják egyedül a kávézókat, ahol egy kényelmes fotelben elhelyezkedve végzik távmunkájukat, könyvet írnak, tanulnak a vizsgáikra, vagy egyszerűen csak újságot olvasnak.
A kávézás ücsörgős, kortyolgatós szokása mellett kialakult a rohanó életmódhoz illeszkedő, elviteles poharakban kínált kávéitalok nagymértékű fogyasztása. Az utazás közbeni fogyasztás és a munka közben fél liter kávéért kiszaladás a mindennapok része lett és a nagyméretű kávéitalok szinte egész nap elkísérik a fogyasztókat. Amerikában nem csak kávézókban szolgálják ki az energia-löketre vágyókat, de szinte mindenhol, boltokban, újságosnál, könyvesboltokban is hozzájuthatnak az italhoz, nem csoda, hogy az utcákon, metróban, közlekedési eszközökön járva-kelve mindenhol kávéjukat szorongatva siető emberekbe botlunk.
A hordozható poharak viszont nem hagyományos kávét rejtenek. A kávézókban a hígra készített kávét sok tejjel, tejhabbal édesítőkkel és ízesítőkkel, aromákkal, szirupokkal dobják fel, emiatt azok űrtartalma általában 4-5 dl. A kávé ily módon elkészítve energiatartalmát tekintve felér egy kiadós-rohanós reggelivel, általában viszont édes süteményt, például fánkot is fogyasztanak mellé.
Kóstold meg az amerikai kávékonyhát idéző CAFE FREI Miami Beachi vanília-kávét, mely édes-fűszeres aromáival kényezteti a különleges ízek szerelmeseit.